Nederlandse anti-Israel activist is kopstuk Hamas
De 43-jarige Nederlander Amin Abou Rashed, die door Israël is gearresteerd nadat het internationale 'hulpkonvooi' voor Gaza de confrontatie zocht met de Israëlische marine, is een kopstuk van de radicaal-islamitische terreurbeweging Hamas.
Dat schrijft De Telegraaf woensdag op basis van gegevens van inlichtingendiensten.
Arm
Rashed was, naast Anne de Jong, de enige Nederlander tussen de vijfhonderd gearresteerde anti-Israëlische activisten.
Hij is in het bezit van een Nederlands paspoort, is van Palestijnse komaf en zou opereren vanuit Rotterdam. Eerder verloor hij een arm in zijn strijd tegen Israël.
Volgens de officiële website van het Moslimbroederschap, een organisatie die de invoering van de sharia overal ter wereld nastreeft, is Rashed een van de drijvende krachten achter het ‘hulpkonvooi’ voor Gaza.
Hamas
Een inlichtingenbron zegt tegen de krant: ‘Rashed is de leider van de Hamas in Nederland. Hij komt onder een alias, namelijk Amin Abou Ibrahim, voor in verschillende inlichtingenrapporten.’
Zo noemt de Amerikaanse anti-terreurorganisatie Nefa Rashed verschillende malen in een onderzoek naar de invloed van het Moslimbroederschap in Europa.
Ook heeft hij gewerkt voor de beruchte Nederlandse stichting al-Aksa, die werd verdacht van fondsenwerving voor Hamas. En: ‘Hij is ook zeer actief in de Stichting Palestijns Platform voor Mensenrechten en Solidariteit, de PPMS.’
Holy Land
Hamas wordt gefinancierd door islamitische 'liefdadigheidsinstellingen' over de gehele wereld. Rashed is genoemd in relatie tot de Holy Land Foundation, een beruchte liefdadigheidsorganisatie die in Amerika werd opgerold voor het financieren van Hamas.
Rashed en activist De Jong zitten nog vast in Israël en verkeren in goede gezondheid. Ze worden waarschijnlijk vandaag vrijgelaten.
woensdag 2 juni 2010
Bekijk ook deze filmpjes gemaakt door de Israel Defense Forces (IDF)
Foto: Amin Abou Rashed, door de Telegraaf ontmaskert als kopstuk van de terreurorganisatie Hamas in Nederland