19.2 C
Tel Aviv
maandag, maart 16, 2026
Kendisi bankaya kredi başvurusuna çıktığını ve dönerken uğramak istediğini dile getirdi sikiş Babamla araları biraz limoni olduğu için epey stresli olduğunu ve biraz masaja ihtiyacı olduğunu söyleyince hemen onun omuzlarını ovalamaya başladım porno Daha sonra annemi iyice rahatlatmak için onu masaj yatağına yatırmadan önce üstündeki elbiseyi çıkarmasını söyledim erotik hikayeler Kendisi hazırlandıktan sonra beni yanına çağırdı ve bende oraya gidip masajına başladım porno hikayeler Onu biraz elleyip kıvama getirdikten sonra üstünde ki havluyu çektim ve çıplak bedenini okşamaya başladım porno izle En sonunda elimi onun bacak arasına götürünce aramızda hiç beklemediğim şeyler yaşandı türk porno Siyahi genç adam boş zamanlarında kuryecilik yaparak harçlığını çıkarmaktadır türk porno Gün içerisinde binbir çeşit insanla karşılaşır fakat böylesini uzun zamandır görmemiştir hd porno Olgun bir kadının evine paket attıktan sonra kadının kendisine çıplak fotoğraflar atmasının üzerine eve geri döner sikiş İçeri girdiğinde olgun kadını yarı çıplak bir şekilde bulan eleman paketi teslim ettikten sonra karıyı yere oturtur sikiş ve siyahi yarrağını onun ağzına dayar Güzelce yalattıktan sonra koca götlü milfi kucakta hoplatarak siker ve mükemmel bir seks deneyimi yaşar altyazılı porno Ünlü bir şirkette oyuncu olan eleman, çalışmalarını yaparken kendisini evden almaya gelen çalışanını içeri davet eder porno Onunla prova yaparken bir yandanda kadının bacaklarına bakan eleman Facebook Instagram Linkedin X Vimeo Youtube
Home Cultuur & Jodendom Open Monumentendag viert FEEST!

Open Monumentendag viert FEEST!

De Open Monumentendag wordt in 2006 voor de twintigste keer georganiseerd. Op 9 en/of 10 september zal vanwege dit jubileum de Open Monumentendag in het teken staan van Feest! Ook een groot aantal Joodse ‘monumenten’ zet de deuren over voor het publiek.

Veel aandacht zal er zijn voor monumenten van feest: gebouwen die raakvlak hebben met feestvieren, ontspanning en vermaak. Theaters, schouwburgen en bioscopen, of hotels, herbergen, cafés, muziektenten, dorpshuizen en sociëteiten. Maar ook een concertzaal, feestzaal of balzaal. De oudste, nog bestaande uitgaansgebouwen richtten zich vooral op de welgestelden. De concertzalen en theaters waren luxueus ingericht en de rijken genoten er niet alleen van muziek of toneel, maar onderhielden er ook hun sociale contacten. Voor de gewone man was amusement te vinden in kroegen, in tijdelijke gebouwen, of gewoon op straat. Tegen het einde van de negentiende eeuw, en vooral in de loop van de twintigste eeuw, ontstond steeds meer het idee dat kunst en cultuur voor iedereen moest zijn, sterker nog, dat zij de lagere sociale klassen zouden kunnen ‘verheffen’. Gebouwen moesten toegankelijk zijn, dat moest spreken uit de vorm van het gebouw: Geen bouwwerken meer die de bezoekers probeerden te imponeren, maar gebouwen die hen juist uitnodigden binnen te komen.

Behalve monumenten zijn er diverse activiteiten die, passend bij het thema Feest!, een rol spelen tijdens de Open Monumentendag. Feestelijkheden zoals muziek, theater, dans, toneel, eet- en drinkcultuur, volkscultuur, traditie, klederdracht, kermis en circus. Er bestaat een grote verscheidenheid aan feesten, zo zijn er victoriefeesten die plaatselijke hoogtepunten uit de vaderlandse geschiedenis herdenken, het feest der zotten, het feest van de Meiboom, of het feest van het schuttersgilde. En dan zijn er de religieuze feesten, heilige feesten, oogstfeesten, en trouw- en geboortefeesten.


Joodse ‘objecten’ die deelnemen:

Drenthe:

Synagoge
Julianastraat – Emmen
Deze synagoge is de enige nog in gebruik zijnde synagoge in Drenthe. De synagoge is gebouwd in 1878. In 1909 is een vierde travee aan de straatzijde van het gebouw toegevoegd, waarin een balkon is aangebracht. Op de top is een noksteen met obelisk aangebracht. Het is tevens de enige synagoge in Drenthe waarin het interieur nog geheel in oorspronkelijke staat aanwezig is. Alle vensters zijn negenruits en hebben een spitsgebogen bovenlicht met roedenverdeling. De ramen zijn van gietijzer. De westgevel is geheel gepleisterd. In de geveltop met klimmend keperfries een roosvenster. Van binnen ziet men een houten tongewelf met trekstangen. Tegen de oostelijke wand bevindt zich een ark met Thorarollen. In het midden bevindt zich de houten biema (verhoogd platform in de synagoge) met lezenaar. Aan de westzijde is een balkon, ondersteund door kolommen, met de door gaaswerk afgezonderde vrouwengalerij.In de Heilige Ark bevinden zich Tora-rollen. Het fronton laat de kroon van de wet zien met de afbeelding van de stenen tafelen en de tien geboden. Vanaf de biema worden de Tora-rollen gelezen. Voor de synagoge staat een monument ter nagedachtenis aan de 145 joden uit Emmen die tijdens de Tweede Wereldoorlog door de bezetter zijn omgebracht.
> In de Synagoge wordt een rondleiding gegeven.
Open: zaterdag 9 september, 10:00 – 17:00 uur

Advertentie (4)